Timetable

MONDAY
The Rosewood Room (59) The Angelica Room (57 ground) The Willow Room (57 1st floor)
10.30-11.30am Hatha Yoga (All Levels) ~ Elizabeth Knott 10.00-11.00am Viniyoga (All levels) ~ Janet Evans
11.15-12.30 Post-natal Yoga ~ Hana Venkovska
 3.00-4.00pm Post-natal Restore (Pilates)  ~ Zoe Baggi
7.00-8.00pm Buddhist Meditation ~ Jonathan Clark 6.45-8.00pm Viniyoga (All levels) ~ Janet Evans
8.15-915pm Yoga Sculpt ~ Charlie Ballard 8.15-9.30pm Viniyoga (All levels) ~ Janet Evans
TUESDAY
The Rosewood Room (59) The Angelica Room (57 ground) The Willow Room (57 1st floor)
9.45 – 10.45am Post-natal Restore (Pilates) ~ Zoe Baggi
11.00am-12.15pm Viniyoga (All levels) ~ Janet Evans
4.00-5.00pm (Wise Kids Yoga 2) ~ Emily (ages 4 – 6)
5.00-6.00pm (Wise Kids Yoga 3) ~ Emily (ages 9 -11)
 7.00pm-8.00pm Vinyasa Flow  ~ Amandine Babin 6.45-8.00pm Viniyoga (All levels) ~ Janet Evans
 8.00-9.15pm Scaravelli Yoga & Somatics ~ Anna Jones 8.15-9.30pm Viniyoga (All levels) ~ Janet Evans
WEDNESDAY
The Rosewood Room (59) The Angelica Room (57 ground) The Willow Room (57 1st floor)
9.30am-10.45am Pregnancy yoga ~  Michele Misgalla
10.00-11.00am Freedom Pass Viniyoga ~ Linda Drewett
 11.00am-12.15pm Post Natal yoga ~ Michele Misgalla
7.00-8.00pm Meditation for Health & Wellbeing ~ Gill Hickman 7.00-8.00am Pregnancy Fit  ~ Zoe Baggi 7.00-8.00am Hatha Flow Yoga  ~ Caroline Hire
8.15-9.30 Viniyoga ~ Linda  Drewett 8.15-9.15pm Iyengar Yoga ~ Amanda Richardson
THURSDAY
The Rosewood Room (59) The Angelica Room (57 ground) The Willow Room (57 1st floor)
10.00am-10.45pm Parent & Toddler yoga ~ Wise Kids Yoga
10.45-12.00am Baby Massage ~ Rebecca Evans
1.30-2.30pm Mums & Babies Post Natal Restore ~ Zoe Baggi
4.15-5.15pm Teens Yoga (11-14yr olds) ~ Wise Kids Yoga 
6.45-8.00pm  Pregnancy Yoga ~ Michele Misgalla
7.30- 9.30pm MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) ~ Jonathan Clark (on hold till next term)
7.45-9.15pm Scaravelli Yoga & Somatics ~ Anna Jones
 8.15-9.15pm Pilates ~ Ami Tollin
FRIDAY
The Rosewood Room (59) The Angelica Room (57 ground) The Willow Room (57 1st floor)
 9.45-10.45am Hatha Flow Yoga  ~ Caroline Hire  9.20-10.20am Pilates  (Improvers level) ~ Luisa D’Ambrosio
SATURDAY
The Rosewood Room (59) The Angelica Room (57 ground) The Willow Room (57 1st floor)
08.45-9.45am Kundalini Yoga ~ Laura Jones & Sarah Cannon 9.00-10.15am Pregnancy yoga ~ Michele Misgalla
 10.00-11.00am Hatha Yoga ~ Caroline Hire 10.30-11.45am  Pregnancy yoga  ~ Michele Misgalla
 11.30-3.30am Hypnobirthing Course ~ Zoe Donkin (4th & 11th Nov only)
SUNDAY
The Rosewood Room (59) The Angelica Room (57 ground) The Willow Room (57 1st floor)
9.00-10.00am  Pregnancy Fit  ~ Zoe Baggi
10.00-11.00am  Pregnancy Fit  ~ Zoe Baggi
7.00-8.00pm Pilates ~ Ami Tollin